top of page
Search

Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo asociacija išsirinko naują valdybą

Darbą pradėjo naujai išrinkta Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo asociacijos (LT VCA) valdyba. Anot septynių asmenų valdybai pirmininkaujančio Kasparo Jurgelionio, valdyba ateinantiems dvejiems metams išsikėlė ambicingus strateginius tikslus. 


„Lyginant su ankstesniu laikotarpiu, 2023 metais Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) portfelio pardavimo veikla pastebimai išaugo ir išsiskyrė iš kitų Baltijos šalių. Pastebime ir tendenciją, jog sumažėjo privačių asmenų investicijų, tačiau sandorių apimtis – išaugo. Visa tai rodo, kad investavimo aplinka Lietuvoje yra gyvybinga, o fondų industrija – stipri ir žinanti, ką daro. Jei norime, kad Lietuva taptų tikra fondų šalimi, svarbu gerinti bendrą investicinį klimatą ne draudžiant, o taikant tikslingesnius reikalavimus“ – teigia balandžio pradžioje pirmininku išrinktas Kasparas Jurgelionis, „Iron Wolf Capital“ generalinis direktorius, 2020-2022 m. jau veikęs LT VCA valdyboje. 

Asociacijos valdybos nariai išrinkti dvejų metų kadencijai. Tarp jų antrą kartą iš eilės perrinkti: prieš tai valdybos pirmininko pareigas ėjęs „Practica Capital“ partneris Gintas Daniusevičius, „FIRSTPICK“ valdančioji partnerė Jonė Vaitulevičiūtė, „Verslo angelų fondo“ vadovė Daiva Rakauskaitė, „Contrarian Ventures“ generalinis partneris Tomas Kemtys ir „I Asset Management“ teisės ir atitikties vadovė Karina Andriukaitienė. 


Šiemet pirmą kartą prie valdybos prisijungė „INVL Asset Management“ grupės atitikties vadovas Justas Bartašiūnas.


Dėmesys ryšių kūrimui ir sektoriaus edukacijai 


„Šią valdybos kadenciją koncentruosimės į bendradarbiavimą – tiek su politinėmis institucijomis, tiek su esamais bei potencialiais investuotojais. Kursime ir tvirtinsime savo ryšius bei partnerystes, nes tai tiesiogiai susiję su rinkos augimu. Norime pabrėžti sektoriaus kuriamą naudą ir pridėtinę vertę visoms suinteresuotoms šalims. Todėl suprantame, kaip svarbu su partneriais kalbėtis apie privataus kapitalo ir rizikos kapitalo fondų veikimo principus“,  – teigia naujai išrinktas LT VCA valdybos pirmininkas. 

Anot jo, artėjant rinkimams ypač svarbu aptarti galimus sektoriaus pokyčius, plėtros galimybes bei geresnes sąlygas, kurios leistų fondams steigtis čia Lietuvoje, didinti tarptautiškumą ir lengviau pritraukti užsienio investuotojų: 


„Vienas iš valdybos išsikeltų strateginių tikslų – investicinio klimato gerinimas. Todėl kartu su latvių ir estų asociacijomis sieksime sukurti gerosios fondų valdysenos principus. Taip pat nemažai dėmesio skirsime palankesnių sąlygų investavimui į pensijų fondus kūrimui, santykių mezgimą ir išlaikymą su Lietuvos banku, finansų, ekonomikos ir inovacijų ministerija bei kitais sprendimų priėmėjais, politikos formuotojais“.

K. Jurgelionis pabrėžia, jog LT VCA taip pat toliau aktyviai sieks edukuoti vietinę ekosistemą bei tarptautinė auditoriją apie privataus ir rizikos kapitalo fondus, jų veikimo principus, kuriamas naudas.


„Jau antrus metus iš eilės vykdome sėkmingą projektą su Vilniaus universitetu (VU), kurio metu VU studentai bei absolventai gali įgyti žinių apie fondų veiklą, investicijas bei sėkmingų įmonių skatinimo ir plėtos metodikas. Tokie projektai leidžia stiprinti bendrą fondų ekosistemą ir visuomenės supratimą apie rinką“, – įsitikinęs  LT VCA valdybos pirmininkas. 

3 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page